יום שבת, 7 באוגוסט 2021

חידת אבן השתייה - מה מכינים במכינה?

הרבה ד"ר תמר דבדבני - תמר דבדבני, רבה
 
המחזור הראשון של המכינה של בתנועה ליהדות מתקדמת התחיל בספטמבר 2003.
אני זוכר שלמדנו הרבה תלמוד עם הרבה תמר דבדבני.
זה היה כיף גדול.
לפני זה היו כמה שנים שבהן לא למדתי תלמוד בכלל, והיה כיף לחזור.
גם הגישה ה'רפורמית' לתלמוד הייתה מרעננת. הרעיון של לחקור את הרקע הפסיכולוגי של הדמויות היה חדש לי, וזו דרך טובה לקרוא את התלמוד לדעתי.
מובן שלא הסכמתי עם הכל, אבל גם זה היה חלק מהכיף.
ואז פתאום הבנתי איזה מין רומן אני צריך לכתוב.
רומן על חזי דורון, נער בן 14 מחיפה שלומד בכיתה עם אופיר כץ, אופיר עובר לארצות הברית וחזי עובר לעולם אחר בו רבן יוחנן בן זכאי הקים ישיבה ביבנה לפני אלפיים שנה, למרות שמעולם לא חרב בעולם הזה בית המקדש!

הנה קטע מן הגרסה הראשונית:
"גלוסקא המורה המשיך את השיעור כרגיל, הוא פלט את המשפטים משפתיו כאילו היו קליפות של גרעינים. "וכך שינה רבן יוחנן בן זכאי את תולדות העם היהודי, כאשר הקים את הישיבה שלו, הוא הפך אותנו מדת של הקרבת קורבנות, לדת של לימוד תורה." גלוסקא התהלך בין השולחנות, ונפנף את הסרגל הארוך שלו בהתלהבות. כרסו התנדנדה בין השורות, ושערו הארוך והדליל הקיף את ראשו כמו במצור של אטריות.
הוא המשיך את דבריו: "ואז... רבן יוחנן בן זכאי הלך וטייל בשוק וקנה שתי פרות. האם בכל הכיתה הזאת אין אחד שמקשיב? האם חזי יקירי נרדם לגמרי? בוקר טוב חזי!" המשפט האחרון לווה במכת סרגל עזה על שולחנו של חזי."
 

 


תגובה 1:

  1. איך החזרתי את בעלי הגרוש בעזרת כישוף האהבה של ד"ר APATA... שמי שירה אליהו. כשקראתי את העדות באינטרנט על איך ד"ר APATA, זורק הכישוף הבהיר והחזק ביותר עוזר להחזיר בעל מתגרש, מאהב. תהיתי איך זה יכול להיות נכון, כי רבים איכזבו אותי בעבר ללא כל תוצאה. פשוט שחררתי את הפוסט והסתובבתי בפורום. בהודעתי שוב תחת, מישהו פרסם ואמר זורק כישוף מאומת. אחרי שהיא קראה את הדואר, זה היה אותו אדם ד"ר. APATA שהיא דיברה עליו. אז אין לי ברירה אלא לבדוק באמת איך הוא עובד. הייתי הרוסה לגמרי כשבעלי האהוב עזב אותי. זה היה כאילו כל העולם שלי נעלם ביגון ובכאב. אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל מבין כל מטילי הקסמים שיצרתי קשר, הוא היחיד שהשאיר בי את הרושם שאני כל כך נכון ואמין. יותר מדבריו, הוא החזיר את בעלי והגשים את כל משאלותיי. הוא נאמן עכשיו, הוא שם לב אליי, הוא מציע לי פרחים בכל יום ראשון, ולעתים קרובות אנחנו יוצאים לקולנוע ולמסעדה. בעלי בא אליי והתנצל על העוול שעשה והבטיח שלעולם לא יעשה זאת שוב. מאז הכל חזר לקדמותו. אני ומשפחתי שוב חיים יחד באושר. אני אהיה אסיר תודה לנצח שהפכתי את חיי מהגיהנום לגן עדן! אני מאמין שמי שצריך עזרה צריך לבוא אליו לעזרה. שאלוהים ימשיך להשתמש בך כדי להציל את הפרידה. כל מי שיש לו בעיות זוגיות, בעיות גירושין, מאהב אבוד או בעיות זוגיות כלשהן, ניתן לפנות אליו (drapata4@gmail.com). או WhatsApp/Viber him דרך +1(425) 477-2744

    השבמחק

דברים למצעד הגאווה מצפה רמון 1.7.2022

בוקר טוב קהל נכבד,  אני שמח מאוד לראות פה כל-כך הרבה אנשים. שמי אורי מאיר, ובשנתיים האחרונות הייתי מורה בתיכון השלום במצפה רמון, עבודה בהחלט...